Leasing zwrotny

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny to produkt zawierający możliwość odzyskiwania zainwestowanych nakładów w zakup środka trwałego wyposażenia oraz maszyn produkcyjnych polegający na sprzedaży środka firmie leasingowej na podstawie wyceny rzeczoznawców z jednoczesne podpisanie umowy na najem tej samej rzeczy.

Leasing zwrotny re-leasing leasing wtórny może być z powodzeniem wykorzystywany przez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz w różnych sektorach. Jego głównym zadaniem jest poprawa płynności finansowej firmy oraz uwolnienie zamrożonych środków finansowych.

Jakie są zalety leasingu zwrotnego?

Pierwszą zaleta – leasing zwrotny daje znaczne możliwości w zakresie samodzielnej konfiguracji i wykonania linii technologicznej dla potrzeb własnych z możliwością indywidualnej oceny przydatności zastosowanych tych urządzeń.

Drugą zaletą jest odzyskiwanie środków poniesionych na zakup środka trwałego bez pozbywania się go i jednoczesny zysk podatkowy w zakresie opłacania rat leasingowych będących kosztem bez zaciągania drogiego kredytu opartego na dodatkowych zabezpieczeniach.

Kolejną zaletą są dokumenty a właściwie ich mniejsza ilość niż do umowy w banku.